כל הכתבות בקטגוריית ‘MBCT – חדשות’

וידאו: שיחה אודות טיפול מבוסס מיינדפולנס (אנגלית)

שיחה מתוך כנס Wisdom 2.0 TLV

פתיחת קבוצות MBCT

אין כרגע מידע על קבוצת MBCT העומדת להיפתח.

המעונינים מוזמנים ליצור קשר דרך האתר על מנת להצטרף לרשימת הדיוור שלנו.

פרטים דרך עמוד "צרו קשר".

סדנת מיינדפולנס למטפלים

רוצים להעשיר את המרחב הטיפולי שלכם כמטפלים?

סדנת מיינדפולנס בשדה הטיפולי ע"פ עקרונות ה- MBCT למטפלים.

הסדנה תכלול רקע תיאורטי, תירגולים וסימולציות, תוך התיחסות לעמדת המנחה/המטפל, במסגרת טיפול קבוצתי ויחידני.

הסדנא הבאה מתגבשת בימים אלה, ותיפתח באוקטובר 2018

MBCT – Mindfulness-based Cognitive Therapy – היא תכנית טיפול חדשנית, שמטרתה לסייע בצמצום ההישנות של דיכאון, בקרב אנשים הסובלים מדיכאון חוזר ונשנה (recurrent depression).

התכנית נבנתה ע"י צוות מוביל פסיכולוגים קליניים ונחקרה מדעית, והראתה ממצאים מרשימים ומעודדים.

תכנית הטיפול מבוססת על שילוב של מיינדפולנס וטכניקות מדיטצייה, יחד עם כלים מעולם הטיפול הקוגניטיבי.

מהותה של התכנית הוא בניסיון לאפשר מפגש חדש ושונה עם דפוסי חשיבה ומצבים רגשיים בכלל, ועם אלה האופייניים להפרעות במצב הרוח ולמצבי חרדה בפרט.

מיינדפולנס הוא הלוך רוח המתאפיין בתשומת לב מדויקת וערה לרגעי ההווה, תוך השעייה של השיפוטיות שלנו. הלוך רוח של מיינדפולנס מסייע לנו התבוננות אל תוך העולם הפנימי שלנו מתוך עמדה של סקרנות וקבלה, ואגב כך משנה גם את מפגשנו עם העולם שסביבנו.
התרגול המדיטטיבי, וביסוס הלוך רוח של מיינדפולנס, מאפשר לנו להכיר את תבניות התודעה והחשיבה, ולפגוש את מחשבותינו כאירועים מנטאליים חולפים, מבלי להיסחף לתוכנן או למשמעותן הרגשית. במפגש מסוג זה, המחשבות אינן דורשות סילוק, מענה או תיקון, אלא מתאפשרת נוכחות שלהן בתוך מרחב תודעתי רחב יותר. בגישה זו, ניתן להכיל מגוון היבטים של החשיבה והעולם הרגשי, גם כאלה הנתפסים כפגועים, שליליים ומאיימים. בדרך זו, פיתוח הלוך רוח של מיינדפולנס מרחיב מאד את דרגות החופש שלנו בהתמודדות עם מרכיבים שונים של חיינו.
הסדנה בנויה על-פי התכנית הטיפולית המקורית, ומאפשרת לחוות את תכנית שמונת-השבועות, ולהכירה הן מצידו של המנחה, והן מצידם של המשתתפים.

הסדנה מתאימה לקלינאים בתחום בריאות הנפש, תינתן עדיפות לאנשים המתרגלים מדיטציה באופן קבוע. במהלך הסדנה נחפש דרכים להביא את הידע האישי, הנרכש דרך תרגול עקבי של מדיטציה, אל תחום הסיוע הנפשי והמפגש עם מטופלים המתמודדים עם קשיים רגשיים משמעותיים.
הסדנה תכלול רקע תיאורטי , תירגולים, סימולציות של הנחיית מפגשים והתיחסות מעמיקה לעמדתו הייחודית של המנחה/המטפל במסגרת קבוצתית או יחידנית.

המעונינים להרשם מתבקשים לשלוח תאור תמציתי של ניסיונם הן התחום הפסיכותרפיה והן בתחום התרגול המדיטטיבי (משך התרגול, מידת קביעותו, סוג התרגול וכו').

המנחה: סמדר יהודה גזית – פסיכולוגית קלינית מומחית, תלמידת בודהיזם ומתרגלת מדיטציה למעלה מ-16 שנים, במקביל לעבודתה הקלינית. סמדר הוכשרה לטיפול בשיטת MBCT ע"י פרופ' זינדל סגל, אחד מיוצרי התכנית, בטורונטו ובניו-יורק, וצברה ניסיון רב בהעברת התכנית למטופלים, למטפלים, ולצוותים טיפוליים, בקנדה ובארץ.

לפרטים ולהרשמה ניתן לפנות דרך "צרו קשר" באתר